بسته بندی کامپیوتر و لوازم جانبی برای پست بین المللی

حمل لوازم الکترونیکی من جمله کامپیوتر و لپ تاپ و دیسک های ذخیره سازی اطلاعات شرایط خاص خودش را دارد و بعضا مشتریان به علت ارزش بالا و شکنندگی زیاد به سختی تمایل به حمل آنها توسط شرکت های پست بین المللی را دارند.

آسمان سوی پارسیان به عنوان یک شرکت پست بین المللی در این مطلب قصد دارد راهنمایی لازم برای بسته بندی و آماده سازی رایانه و محموله های جانبی را در اختیار شما قرار دهد.همچنین شما همراهان عزیز می توانید برای بسته بندی مطمئن محصول خودتان قبل از حمل هوایی آن را به شرکت ASP بسپارید تا با بهترین روش بسته شما را آماده حمل و ارسال به همه نقاط دنیا کند.

بسته‌بندی اصلی عموماً برای یک بار استفاده در ارسال محصول طراحی شده و قابلیت استفاده چند باره ندارد. برای افزایش ایمنی بسته‌بندی اصلی ، می‌توان از بسته‌بندی اضافی استفاده کرد.

در هنگام بسته بندی مراحل زیر را رعایت کنید

  • بسته را بررسی کنید

بسته بندی اصلی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مواد و جعبه اولیه و اضافی سالم و نشکن هستند. محصول را با استفاده از تمام اجزای بسته بندی اصلی بسته بندی کنید. هر گونه ترمیم جعبه را با نوار پلاستیکی که حداقل 5 سانتی متر عرض دارد انجام دهید

  • بسته‌بندی مجدد کامپیوتر در جعبه بزرگتر

یک جعبه به اندازه حداقل 15-16 سانتی متر در طول، عرض و ارتفاع بزرگتر از بسته‌بندی اصلی تولید کننده پیدا کنید. پایین جعبه را با 7-8 سانتی متر از مواد بسته‌بندی (مانند نوار حباب دار، گلوله های فومی- یونولیتی یا بسته‌بندی پلاستیکی) پر کنید. از کاغذ خرد نشده استفاده نکنید. بسته‌بندی اصلی تولید کننده را در وسط جعبه خارجی قرار داده و فضای خالی اطراف آن را با مواد ذکر شده پر کنید. جعبه داخلی باید با حداقل 7-8 سانتی متر از مواد بسته‌بندی در هر شش طرف جعبه داخلی، احاطه شده باشد.

  • بسته را ببندید و برچسب بزنید

با استفاده از نوار چسب به صورت H، که حداقل 5 سانتی متر عرض داشته باشد، در بالا و پایین کارتن بچسبانید. همه درزها یا لبه ها را بچسبانید. برچسب حمل و نقل را در بالای کارتن قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که تمام علامت‌ها، برچسب‌ها مورد نیاز مشخص باشد.

  • ارسال بدون بسته بندی اصلی

ما در صورتی که شما برای حمل کامپیوترها و لوازم جانبی آن‌ها بسته‌بندی اصلی تولید کننده را ندارید یا ترجیح می‌دهید از آن استفاده نکنید، یکی از سه روش زیر را برای حمل توصیه می‌کنیم.

  • بسته بندی با نوارهای پلاستیکی حباب دار

کامپیوتر یا لوازم جانبی را از همه جهات با حداقل 10-7 سانتی متر با نوارهای حباب دار پوشش دهید. آیتم پوشش داده شده را داخل یک جعبه خارجی محکم قرار دهید. لوازم جانبی که با میزان مناسبی ازمواد محافظ پوشش داده شده اند، می‌توانند در هر فضای بازی از جعبه قرار گیرند. همه فضاها را با لوازم محافظ اضافی پر کنید تا آیتم پوشش داده شده به مقدار کافی داخل جعبه بی حرکت شود. اگر هیچ فضای بازی وجود ندارد، لوازم جانبی را در یک جعبه اضافی بسته بندی کنید.

کامپیوتر یا دستگاه جانبی را در یک کیسه پلاستیکی بپیچید تا از ورود مواد ریز پرکننده مانند گلوله های یونولیتی یا فومی  شل به داخل دستگاه جلوگیری شود. پایین جعبه داخلی را با حداقل 5 سانتی متر این گلوله ها پر کنید و اقلام پیچیده شده را در مرکز جعبه قرار دهید. فضاهای خالی را از همه طرف پر کنید و روی آن را با گلوله ها پر کنید.

بالا و پایین جعبه را با سه نوار چسب به صورت H که حداقل 5 سانتی متر عرض دارد ببندید. این مرحله را با جعبه بیرونی تکرار کنید

  • بسته با بالشتک گوشه فوم

رایانه یا لوازم جانبی را در داخل جعبه قرار دهید و دور آن را با حداقل 5-2.5 سانتی متر از مواد بسته بندی از همه طرف احاطه کنید تا کالا حرکت نکند.

بالا و پایین جعبه داخلی را با چسب با عرض حداقل 5 سانتی متری به صورت H  ببندید.

جعبه حاوی اقلام را در یک جعبه بزرگتر (خارجی) پر از گلوله های فومی قرار داده و  گوشه های جعبه اقلام را فوم قرار دهید و با نوارهای حباب دار بپوشانید. جعبه بیرونی باید محکم در اطراف بالشتک های گوشه فوم قرار گیرد

بسته بندی را ببندید و برچسب بزنید

نکات مهم برای حمل وسایل الکترونیکی

در پست بین المللی از هر روش بسته بندی که استفاده می کنید، نکات زیر هنگام بسته بندی اقلام خاص مفید خواهد بود

  • مانیتورها

در صورت امکان پایه و هر گونه اتصالات را از مانیتور جدا کنید. مانیتور را به صورتی که صفحه نمایش رو به پایین باشد بسته بندی کنید.

  • چاپگرها

کارتریج های چاپگر را قبل از ارسال بردارید و کارتریج ها را داخل یک کیسه پلاستیکی مهر و موم شده قرار دهید تا از نشت جوهر یا پودر به داخل جعبه جلوگیری شود. قطعات متحرک مانند درها و سر چاپ را با نوار چسب بچسبانید تا در حین حمل و نقل محکم شوند. سینی های کاغذ را بردارید و آنها را جداگانه بسته بندی کنید

  • دستگاه های ذخیره سازی داده ها

قبل از ارسال سی دی، مموری ، نوار مغناطیسی یا سایر اقلام ذخیره سازی داده، باید از اطلاعات ذخیره شده در دستگاه ها نسخه پشتیبان تهیه کنید. در پست بین المللی به دلایل امنیتی، ممکن است بخواهید هر گونه اطلاعات شخصی، محرمانه یا مالی حساس را حذف یا رمزگذاری کنید.

, , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست