بسته بندی ساز

چگونه ساز خود را با هواپیما ارسال کنیم؟

اغلب موسیقی‌دانان به صورت عاطفی با سازهایشان ارتباط دارند. بنابراین هنگام حمل یک ساز موسیقی، چه بخرید و آن را بفروشید، چه برای تعمیر بفرستید یا برای کار حمل کنید، باید اطمینان داشته باشید که با ایمنی و در شرایط مانند شروع سفارش می‌رسد. این راهنما به شما کمک خواهد کرد تا ساز شما با ایمنی برسد.

در آسمان سوی پارسیان، ما تجربه و تخصص وسیعی در حمل و نقل سازهای موسیقی به نقاط مختلف دنیا را داریم پس آن ها را با خیال راحت به ما بسپارید.

پیش از اینکه سازهای خود را به ASP بسپارید، باید آن‌ها را به‌صورت ایمن بسته‌بندی کنید. ابتدا، مطمئن شوید که جعبه ساز در شرایط خوبی است. یک جعبه قوی، لایه‌ای اضافی از حفاظت را در درون خود فراهم می‌کند.البته آسمان سوی پارسیان می تواند این کار را به صورت حرفه ای و دقیق برای بسته بندی ساز های شما انجام دهد فقط کافیست

از مواد فراوان برای نرم کردن فضای قرار گیری وسایل موسیقی استفاده کنید. این مواد می‌تواند پلاستیک های حبابدار ، روزنامه یا پارچه باشد. سپس وسیله موسیقی را، در جعبه خود، بسته بندی کنید. توجه کنید این جعبه ساز که برای کمتر کردن حرکت در حمل و نقل است، نباید برای آن بزرگ باشد.

توجه داشته باشید که برای انواع مختلفی از سازهای موسیقی، روش‌های بسته بندی متفاوتی وجود دارد.

شش نکته برای حمل سازهای موسیقی:

  • استفاده از کیف ساز قوی که دارای شرایط خوب است
  • باز کردن رشته های گیتارها، ویولن، ویولن سل و سازهای مشابه
  • استفاده از پلاستیک حبابدار به اندازه کافی برای کاهش حرکت و حفاظت کامل از ساز
  • انتخاب جعبه یا کیف حمل ساز با اندازه مناسب
  • برچسب گذاری صحیح برای جلوگیری از گم شدن یا حمل نامناسب
  • بیمه مناسب

نحوه ارسال گیتار و سازهای زهی :

یکی از مهمترین نکات در هنگام حمل گیتارها، ویولن، کنترباس، ویولن سل، مندولین و یا هر ساز زهی دیگر، آزاد کردن رشته ها قبل از بسته بندی است. این به این دلیل است که در طول سفر دما ممکن است نوسان داشته باشد، بنابراین رشته ها ممکن است فشرده شده و شکسته شوند، یا حتی گردنه ساز را از شکل خارج کنند. همچنین، نواحی آسیب پذیر گردنه ساز را با پارچه یا پلاستیک حباب دار اضافی پوشش دهید تا آنها را محافظت کند.

قطعات کوچک و جداشده را مانند دسته ترمولو، کاپو و غیره به صورت جداگانه بسته بندی کنید تا به ساز آسیب نرسانند. و فراموش نکنید که در قسمت بین تارها و فرت‌بُرد برای حفاظت پارچه ای ریزی قرار دهید. در نهایت، ساز را کامل با پلاستیک حباب دار بسته بندی کرده و آن را در جعبه ساز خود قرار دهید.

درام :

اکثر درام ها دارای کیف نیستند، بنابراین بهتر است آنها را با چندین لایه از پلاستیک حبابدار پوشانده و سپس آنها را در جعبه حمل قرار دهید. شما برای هر کدام از درام ها باید جعبه مناسبی داشته باشید، تا فضای زیادی برای حرکت نباشد.اگر بیش از یک درام ارسال می کنید، می توانید سر و حلقه های درام های بزرگ را بردارید و درام های کوچک را درون آن قرار دهید، دقت کنید همراه با مقوای خرد شده یا پارچه باشد. سپس سر و حلقه ها را جایگزین کرده و آنها را به طور ایمن با چسب سرپوش گرفته و در یک جعبه جداگانه قرار دهید.اگر قصد ارسال یک کیت درام کامل را دارید، باید آن را جدا کنید، پایه ها را بردارید و استند تام را باز کنید. قطعات استند را بپوشانید و درون درام کیک قرار دهید و با مقوای خرد شده پر کنید تا حرکت نکنند

سازهای برنجی :

 هر چند ترومپت، ترومبون، کرنت، توبا و دیگر سازهای برنجی از قطعات مختلفی تشکیل شده‌اند، بهتر است آن‌ها را به قطعات تجزیه کنید و هر قطعه را به صورت جداگانه بپیچید. هر قطعه را با پلاستیک حباب دار به خوبی پوشش داده و آن‌ها را به صورت مستقیم در جعبه بسته‌بندی بگذارید.

سازهای بادی :

سازهای بادی مانند فلوت، کلارینت، ساکسفون و اوبوئه می‌توانند در جعبه خود قرار داده شوند. برای محافظت و جذب شوک، هر دو قسمت داخل جعبه و خود جعبه را با حداقل سه لایه از پلاستیک حباب دار پوشش داده و بپوشانید.

نکات آخر

تمامی بسته های شما را باید با برچسب هایی که نشان دهنده محتوای آن هاست، برچسب گذاری کنید تا وسیله شما در بهترین شرایط حمل شود.

شما همچنین می‌توانید برچسب‌های دستورالعمل برای حمل و نقل مناسب در حین انتقال به بسته خود اضافه کنید. برچسب‌های مورد استفاده مانند:

*لیبل  نشان دهنده جهتی که بسته باید در آن حمل، نگهداری و ذخیره شود.

*لیبلی که نشان دهد، ساز باید با احتیاط و دقت حمل شود.

*لیبلی که هشدار میدهد محموله هرگز روی شیب قرار داده نشود.

*همچنین برچسب خشک نگه داشتن آن را از رطوبت شدید محافظت.

بیمه :

همیشه برای سازهای خود بیمه بگیرید. هرچند که ارزش معنوی ساز شما قابل بیمه‌گذاری نیست، اما می‌توانید ارزش مالی آن را بیمه کنید. زیرا بسیاری از سازهای موسیقی حساس هستند و نیاز به کمترین زمان جهت حمل تا مقصد حس می شود.

 

, , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست