بالینی

حمل نمونه آزمایشگاهی با هواپیما

این راهنما الزامات حمل و نقل  در زمینه نمونه های بالینی را تشریح می کند.علاوه بر این حمل نمونه بالینی با هواپیما باید با قوانین مبدا و مقصد، مربوط به بسته‌بندی، علامت‌گذاری و برچسب‌گذاری مطابقت داشته باشند. خون، ادرار، مایعات، و سایر نمونه‌های حاوی یا مشکوک به مواد عفونی باید طبق مقررات انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) حمل شوند.شرکت پست سریع بین المللی آسمان سوی پارسیان این افتخار را دارد تا انواع نمونه های آزمایشگاهی را به کشور های مختلف دنیا ارسال کند .

نمونه‌های بالینی عموماً به عنوان مواد غیرعفونی انسانی یا حیوانی از جمله مدفوع، ترشحات، مایعات بافت ، خون و دارو‌های مورد تأیید FDA که فرآورده‌های خونی هستند، تعریف می‌شوند

مراحل نحوه ارسال نمونه های بالینی مایع

در ابتدا باید گفت برای نمونه های بالینی مایع، باید چهار لایه بسته بندی داشته باشید

1 ) نمونه مایع را در یک ظرف داخلی ضد آب محکم کنید

از ظروف ضد آب برای نمونه های مایع با بسته شدن مانند درب پیچی، فشاری که برای مهر و موم اضافی چسبانده شده است، استفاده کنید. اگر چندین ظروف اولیه شکننده را در یک ظرف ثانویه قرار دهید، باید به صورت جداگانه بسته یا جدا شوند تا از تماس بین آنها جلوگیری شود.

2 ) از مواد جاذب استفاده کنید

  مواد جاذب را بین ظروف اولیه و ثانویه قرار دهید و از مواد کافی برای جذب کل محتویات تمام ظروف اولیه استفاده کنید. مواد جاذب قابل قبول عبارتند از: گلوله های سلولزی، گلوله های پنبه ای، بسته های فوق جاذب و دستمال کاغذی

  3 ) نمونه مایع را در یک ظرف ثانویه محکم کنید

  توصیه می کنیم از یک ظرف داخلی ضد آب ثانویه استفاده کنید. از یک کیسه پلاستیکی مهر و موم شده ضد آب، قوطی پلاستیکی یا قوطی درپوش دار استفاده کنید

  نمونه مایع را در بسته بندی بیرونی بسته بندی کنید

  4 ) اطمینان حاصل کنید که بسته بندی بیرونی محکم است.

  از بسته بندی بیرونی سفت و سخت ساخته شده از تخته فیبر موجدار، چوب، فلز، پلاستیک یا سایر مواد به همان اندازه مستحکم با اندازه مناسب برای محتویات استفاده کنید. نئوپان، جعبه های مقوایی، پاکت های کاغذی و کیسه های پلاستیکی بسته بندی بیرونی مناسب نیستند. بسته بندی تکمیل شده باید کیفیت خوبی داشته باشد و به اندازه کافی قوی باشد تا در برابر سختی های معمول حمل و نقل بدون از دست دادن محتویات در نتیجه لرزش، تغییر دما، رطوبت یا فشار مقاومت کند

  نکته : علامتی را روی بسته قرار دهید که محموله را به‌عنوان «نمونه انسانی » یا «نمونه حیوانی » به‌طور مناسب برای مطابقت با مقررات فعلی یاتا مشخص کند.

  مراحل نحوه ارسال نمونه های بالینی خشک

  نمونه های خشک شده، شامل مو، سواب، یا خون خشک شده، را در یک پاکت کاغذی یا پلاستیکی مهر و موم شده قرار دهید.

  بسته بندی و مهر و موم نمونه بالینی خشک

  تمام نمونه‌های بالینی خشک را در داخل یک پاکت پلاستیکی یا انعطاف‌پذیر،  پاکت مقوایی یا کاغذی به ابعاد 15*20 سانتی متر یا بزرگ‌تر ارسال کنید.

  اگر نمونه‌ها روی لام‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی قرار گرفته‌اند، برای جلوگیری از شکستن و سوراخ شدن، آن را در یک ظرف بیرونی محکم بسته‌بندی کنید.

  شرکت پست سریع هوایی آسمان سوی پارسیان این افتخار را دارد که با تجربه بالا در حمل بسته های بین المللی انواع مرسولات پستی شما را در سریع ترین زمان ممکن بسته بندی و به سراسر نقاط دنیا حمل کند.برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست از طریق کانال های ارتباطی ما به صفحه تماس با ما رجوع کنید.

  , , , , ,

  Related Posts

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

  فهرست