دلایل رایج تاخیر در حمل و نقل هوایی

دلایل رایج تاخیر در حمل و نقل بین المللی

تاخیر در حمل و نقل همیشه ناامید کننده است. آنها می توانند زنجیره تامین شما را از بین ببرند و منجر به هزینه های عملیاتی بالا، جریمه ها، و بدتر از همه، مشتریان ناراضی شوند.
اغلب اوقات، تحویل بار با تاخیر از دست شما خارج می شود اما، می توانید برخی از متغیرها را کنترل کنید تا محموله خود بهترین شانس را برای تحویل به موقع داشته باشید.در این مقاله آسمان سوی پارسیان ( ASP ) قصد داریم دلایل رایج تاخیر در حمل و نقل بین المللی را با شما به اشتراک بگذاریم.

مستندات نادرست
زمان اوج تقاضا
عدم برنامه ریزی برای تجهیزات اضافی
رویدادهای جهانی
تغییرات ناگهانی در عادات مشتریان
شرایط آب و هوایی

تعطیلات

نداشتن اسناد و مدارک مناسب می تواند منجر به تاخیر در طول فرآیند حمل و نقل، از زمان خروج از فرودگاه مبدا تا ترخیص از گمرک و رسیدن به مقصد شود از جمله دلایل رایج :

نبود اسناد کافی
حمل و نقل کالا به اسناد ضروری از جمله بارنامه، فاکتور تجاری، گواهی مبدأ، و هر گونه گواهی خاص مربوطه (در صورت وجود) نیاز دارد. نبود اسناد به معنای بازرسی طولانی گمرک است که تحویل را به تاخیر می اندازد

چاپ یا نوشته ناخوانا

اسناد شما در هر نقطه بررسی می شوند، از فرودگاه مبدأ گرفته تا بارگیری، تخلیه، انتقال و گمرک. دست خط خوانا باعث می شود کالاهای شما سریعتر جا به جا شود. به خصوص وقتی صحبت از ترخیص کالا از گمرک به میان می آید، چاپ نامشخص یا تار مورد تائید قرار نمی گیرد و احتمالاً باعث تأخیر می شود. کاغذهای خود را از باران یا رطوبت در امان نگه دارید و از جوهری شدن مدارک جلوگیری کنید .

برچسب مخدوش

برچسب های نامناسب

برچسب های حمل و نقل حاوی اطلاعات حیاتی در مورد محموله شما هستند. برچسب زدن نامناسب می تواند در برخی موارد منجر به تاخیر در ترخیص کالا از گمرک یا جابجایی محموله شود

نداشتن مجوز صادرات

محموله های تجاری برای حمل و نقل خارج از کشور نیاز به مجوز صادرات دارند. اگر مجوز صادرات شما مفقود شود یا منقضی شده باشد، ممکن است از خروج محموله از کشور مبدا منع شود و کل زنجیره حمل کالا شما کند شود

  • زمان اوج تقاضا

زمان هایی در طول سال هستند که حجم حمل و نقل بین المللی بیشتر از حد معمول حمل می شود.

این زمان یکی از مهمترین دلایل تاخیر است. همچنین می‌تواند منجر به هزینه‌های حمل‌ونقل بیشتر یا هزینه اضافه شود.
برای جلوگیری از تاخیر در فصل اوج، بسیاری از واردکنندگان و صادرکنندگان کالاهای خود را به محموله های کوچکتر تقسیم کرده و قبل از زمان اوج تقاضا ارسال می کنند.

  • عدم برنامه ریزی برای تجهیزات اضافی

برای جلوگیری از تاخیرهای غیرمنتظره، با شرکت حمل خود برای تجهیزات اضافی خود در ارتباط باشید و از قبل برای حمل بار خود برنامه ریزی کنید. خدمات حمل و نقل قابل اعتماد را انتخاب کنید و همه مجوزها را از قبل دریافت کنید تا بار شما بلافاصله پس از تخلیه حرکت کند

  • رویدادهای جهانی

گاهی اوقات چیزهایی اتفاق می افتدکه بر حمل و نقل بین المللی تأثیر می گذارند. برخی از نمونه های اخیر عبارتند از:

کووید 19
نیروی انسانی و تجهیزات در بسیاری از کشورها به دلیل کووید کمیاب شد. از آنجایی که صنعت حمل بار هنوز از پیامدهای همه گیری ویروس در حال بهبود است، افزایش ناگهانی تقاضا منجر به ازدحام در برخی مبداها و مقاصد است.

جنگ روسیه و اوکراین
جنگ در اوکراین منجر به بسته شدن برخی خطوط هوایی مهم شد و واردات و صادرات کالاهای را به شدت تحت تاثیر قرار گرفت.

تغییرات ناگهانی در عادات مشتریان

هر گونه تغییر در عادات مصرف کنندگان جهانی بلافاصله در صنعت حمل و نقل نمایان می شود.
به عنوان مثال، در دو سال گذشته، ترجیحات مصرف کنندگان در سراسر جهان به سمت خرید آنلاین و تجارت الکترونیک متمایل شده است. این امر منجر به افزایش تقاضای فرامرزی برای محصولات شد. با این حال، صنعت حمل بار و توسعه زیرساخت‌ها نتوانست با این افزایش ناگهانی همگام شود

  • شرایط آب و هوایی

 آب و هوای بد مانع از جابجایی بار در تمام روش های حمل و نقل می شود. کشتی ها و خطوط هوایی به دلیل کاهش دید در سواحل و فرودگاه ها اغلب در برنامه ریزی با مشکلاتی روبرو هستند. نزدیک به 23 درصد از تمام تاخیرها در حمل و نقل جاده ای ناشی از شرایط آب و هوایی غیرقابل پیش بینی است

  • تعطیلات

تعطیلات چیزی است که هر سال بسیاری از مردم منتظر آن هستند. در طول فصل تعطیلات، سفارشات آنلاین افزایش می یابد، به خصوص برای یک تجارت الکترونیک کاملا قابل مشاهده است.

این افزایش در سفارش‌های آنلاین ناشی از سرمایه‌گذاری کسب‌وکارها بر تمایل مشتریان خود برای خرید هدایا است. آنها این کار را با ارائه تخفیف، تبلیغات و فروش عمده در فروشگاه های آنلاین خود انجام می دهند.

با افزایش سفارشات، حجم حمل و نقل افزایش می یابد که ممکن است به ظرفیت های حمل و نقل بسیار زیاد منجر شود.

  • نبود تکنولوژی و تجهیزات کافی

استفاده از نرم افزارهای قدیمی در حین حمل و نقل کارآمد نیست. نبود فناوری و تجهیزات حمل و جا به جایی نیز باعث تاخیر از مبدا تا مقصد می شود با انتخاب صحیح شرکت مورد نظر برای حمل بار خود می توان از این تاخیر جلوگیری کرد .

, , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست