عجیب ترین محموله های حمل شده با هواپیما

هر سال بیش از ۶ تریلیون بار بوسیله هواپیما حمل می شود که حدود ۳۵ درصد ارزش تجارت جهان را در بر دارد. بیشتر این بارها از کالاهای روزمره مثل غذا و دارو تشکیل می شود. اما هواپیماها همچنین برای حمل محموله های عجیب تر از این هم استفاده می شوند. در این مقاله قصد داریم عجیب ترین محموله های حمل شده با هواپیما را با شما همراهان گرامی ASP به اشتراک بگذاریم.

قطعاتی از تایتانیک

این کشتی معروف در سرتاسر دنیا به علت غرق شدن در اقیانوس اطلس پس از برخورد با یک کوه یخ از ساوث همپتن به نیویورک شناخته شده است. بعد از سال ها تلاش برای پیدا کردن محل غرق شدن، مکان مورد نظردر سال ۱۹۸۵ کشف شد و بخشی از بدنه کشتی و سایر آثار به جا مانده آن در سال ١٩٨٧ به سطح آب آورده شد. این آثار گران بها مرتبا بین موزه ها و نمایشگاه های سرتاسر دنیا پرواز می کنند و به زنده نگه داشتن داستان آن کشتی و مسافران آن کمک می کنند.

اپرا موزیکال EVITA
EVITA  یک نمایش موزیکال است با آهنگی از آندرو لوید وببر و شعری از تیم رایس. این نمایش بر زندگی اوا پرئون رهبر سیاسی آرژانتینی متمرکز شده است که از رسیدن به قدرت، کارهای خیریه و مرگ او را به نمایش می گذارد.
وقتی این مجموعه موفق در مورد زندگی ایوا پرئون در یک سفر در سال 2018 به امارات رفت. یک هواپیمای بوئینگ 777 تمام مجموعه ، تجهیزات مربوط صحنه و لباس ها را از آمستردام به خاورمیانه برد. طبق گفته خلبانان  هواپیما، به دلیل اندازه و شکل قطعات، سوار کردن همه چیز در یک هواپیما چالشی محسوب می شد.
اندام های انسانی
در سال ۲۰۲۰، جمعا ۱۲۹۶۷۱ عضو نجات بخش انسانی در سرتاسر دنیا مورد پیوند قرار گرفت. این عضوها شامل کلیه ها، ریه ها، چشم ها، قرینه ها، قلب ها و مغز استخوان هستند. زمان برای این اعضا اهمیت دارد چرا که بعضی از اعضا فقط تا چهار ساعت ، قابل استفاده برای پیوند خارج از بدن باقی می مانند. برآورد شده است که هر روز بیش از ۱۰ عضو برای پیوند در هواپیما حمل می شوند.

مارهای سمی

وجود مار درهواپیما ممکن است خنده دار و غیر محتمل بیاید، اما مارهای سمی هر روز وارد فرودگاه های سرتاسر دنیا می شوند. با این حال ، این گونه مارها احتمال آزاد شدن و پرسه زدن در راهروهای کابین را ندارند. جای امن این موجودات نیاز به گذاشتن آنها در داخل دو کیسه ی گره دار دارد که سرانجام در جعبه ای چوبی که به زمین چسبیده است قرار می گیرد.

, , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست