چه نوع محموله ای از طریق هوایی حمل می شود؟

چه نوع محموله ای از طریق هوایی حمل می شود ؟

شرکت های حمل هوایی بین المللی سالانه بیش از 6 تریلیون دلار کالا حمل می کند که از نظر ارزش تقریباً 35 درصد تجارت جهانی را تشکیل می دهد. در طول همه گیری COVID-19، محموله هوایی یک سوم درآمد خطوط هوایی را تشکیل می داد. شرکت حمل سریع هوایی بین المللی آسمان سوی پارسیان این افتخار را دارد که به عنوان بخش کوچکی از این جامعه تجارت جهانی در سطح بین المللی حضور فعال و کارامدی داشته باشد.

باید بدانیم اغلب دو عامل اصلی، انتخاب حمل و نقل هوایی را برای برخی محصولات مشخص می کند: ارزش کالاها و سرعت حمل و نقل آنها.

اسناد و مدارک، نمونه های تجاری و غیر تجاری، اقلام اورژانسی مانند رادیوداروها برای تشخیص یا درمان پزشکی یا کالاهای با ارزش بالا مانند محصولات تکنولوژیکی معمولاً از طریق حمل هوایی حمل می شوند. حمل و نقل هوایی همچنین برای برخی محصولات غذایی مانند ماهی تازه و میوه های خاص ایده آل است. رشد تقاضا برای حمل و نقل محصولات دارویی و بهداشتی همچنین منجر به ارائه مقررات جدیدی برای مدیریت مناسب محموله های حساس به زمان و دما شده است.

اگرچه مسافران و محموله ها اغلب در یک هواپیما با هم حمل می شوند، اما برای یک شرکت هواپیمایی این دو تجارت کاملاً متفاوت هستند که هر کدام نیازمندی ها و چالش های منحصر به فرد خود را دارند.

چه نوع محموله ای از طریق هوا حمل می شود؟

هنگامی که به انواع محموله های حمل و نقل هوایی نگاه می کنیم، آنها به دو گروه اصلی تقسیم می شوند: محموله های عمومی و محموله های ویژه. همپنین محموله هایویژه به زیر گروه های خاص کوچکتر تقسیم می شوند.در ادامه این زیرگروه های خاص را بررسی خواهیم کرد.

محموله های عمومی

محموله هایعمومی اقلامی هستند که نیازی به اقدامات احتیاطی اضافی یا جابجایی خاصی در حین حمل و نقل هوایی ندارند. این نوع اقلام عبارتند از بیشتر کالاهای مصرفی (به استثنای تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ)، کالاهای خشک، سخت افزار، منسوجات و غیره. به اشیاء معمولی و روزمره خود فکر کنید، اکثر آنها در دسته محموله هایعمومی قرار می گیرند.

محموله های ویژه

در حمل محموله هایویژه همه چیز کمی پیچیده تر می شود. محموله هایویژه کالاهایی هستند که به دلیل ماهیت، وزن، ابعاد و یا ارزش، ممکن است دارای الزامات خاصی از جمله بسته بندی، برچسب زدن، مستندات و جابجایی از طریق زنجیره حمل و نقل باشند. حمل و نقل این کالاها از طریق مقررات خاصی انجام می شود که هنگام تهیه، عرضه، پذیرش و جابجایی این محموله هاباید رعایت شود. اقلامی شامل کالاهای خطرناک، حیوانات زنده، محموله های فاسد شدنی، محموله های مرطوب، محصولات حساس به زمان و دما از جمله موارد دیگر است. یاتا استانداردها و راهنمایی های مربوط به حمل و نقل این محصولات را مدیریت می کنند.در مقاله بعدی ما با این محموله ها و شرایط حمل آن ها به جزء آشنا خواهید شد.

آسمان سوی پارسیان(ASP) قادر است از طریق دفاتر مستقل خود کلیه بسته های پستی و تجاری شما اعم از کالا های خطرناک و ویژه را از سراسر دنیا حمل نموده و پس از انجام امور گمرکی در محل مورد نظر به صورت Door to Door به شما تحویل دهد.

, , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست